Ashtanga Vinyasa Joga – I seria prowadzona – 19 marca 2016

19 marca 2016, godz. 10.00
Zapraszamy na wspólną praktykę
Bart-lowres 70Ashtanga Vinyasa Joga nierozerwalnie związana jest z postaciami Sri Tirumalai Krishnamacharyi oraz jego uczniami, K. Pattabhi Joisem oraz BNS Iyengarem. W początkach XX wieku, na podstawie legendarnego tekstu pt. Joga Korunta opracowali oni sześć serii asan, które poprzez harmonijnie połączenie ruchu i głębokiego oddechu wzmacniają ciało i oczyszczają umysł.
Pierwsza seria, nazwana Yoga-Chikitsa czyli Terapia Jogą, oczyszcza i leczy nasze ciała. Uczymy się sekwencji asan, oddechu oraz kierunkowania uwagi podczas powitań słońca, sekwencji rozpoczynających oraz kończących praktykę, a także
41 pozycji budujących tą serię. Pozwalamy ciału otworzyć się i poddać praktyce i koncentracji
prowadzi Bartek Łukasz

Bart-lowres 33

Swoją przygodę z jogą rozpocząłem około 2007 roku i od tamtego czasu wciąż uczę się czegoś nowego 🙂 Na swej drodze poznałem wielu fantastycznych nauczycieli z wielu zakątków świata, którzy reprezentowali różne „nurty” jogi, a także miałem okazje odwiedzić Indie, gdzie sam ukończyłem kurs nauczyciela jogi w 2012 roku. Ucząc od tamtego czasu utwierdzam się w przekonaniu, że joga może przynieść wiele korzyści nie tylko naszym ciałom ale i umysłom.
koszt: 30 zł
miejsce: ProActive Fitness, ul.Marusarzówny 2/6, Gdańsk Morena
zapisy i informacje: Anna Haracz, anaha@wp.pl, 502298770