Droga powrotna do siebie – suficka medytacja z mantrą. Maciej Wielobób, 19 maj 2018

„Hosz dar dam, nazaar bar qadam,
khiluat dar andżuman.
Bądź świadomy swojego oddechu i tego czyje stopy stąpają po ziemi;
Dzięki temu możesz doświadczyć odosobnienia w tłumie.”
Hazrat Inayat Khan

Tym razem spotkamy się w Gdańsku, by zgłębiać ezoteryczną stronę praktyki. Wyjdziemy od sufickiej idei ścieżki uważności oddechu, która tak naprawdę jest „drogą powrotną do samego (samej) siebie”, zanurzymy się w 3 wymiary oddechu (fizjologiczny, psychologiczny i metafizyczny) oraz poznamy 3 rodzaje służby: służbę sobie, innym i temu, co dobre. Przede wszystkim jednak oddamy się tradycyjnym praktykom oddechowych i łazifom – sufickim medytacjom z mantrą, zorientowanym na otwarcie się na różne aspekty Rzeczywitości. Dzień zwieńczymy jedną z najbardziej esencjonalnych praktyk mantrowych na sufickiej ścieżce Otwartej Drogi – zikarem Hazrata Inayata Khana. Jest to medytacja, w której pracujemy z porzuceniem wszystkich swoich identyfikacji i „przypomnieniem” sobie kim naprawdę jesteśmy. Zikar obejmuje intonację mantry w języku arabskim/perskim/urdu (la illa ha il alla hu – nic nie istnieje oprócz Absolutu, tylko Absolut istnieje) na głos, ruch ciała + okresy kontemplacji w ciszy. Każdą z praktyk będziemy wyjaśniać i przedstawiać w określonym kontekście. Jeśli czytaliście moją książkę „Duchowość na co dzień” to ten nasz wspólny czas będzie urzeczywistnieniem praktycznej strony tej książki.

PROWADZĄCY: Maciej Wielobób

Rozkład warsztatu:
10.40 – rejestracja
11.00-14.00 – pierwsza część warsztatu
14.00-15.00 – przerwa
15.00-18.15 – druga część warsztatu

Cena:
Warsztat „Droga powrotna do siebie – suficka medytacja z mantrą”: 200 złotych
Pakiet 2 warsztatów (19 maja „Droga powrotna do siebie – suficka medytacja z mantrą” z Maciejem Wielobobem + 20 maja „Joga i praca z powięziami: taśma boczna i spiralna” z Agnieszką Wielobób): 310 zł (zamiast 360)

MIEJSCE: Joga Park, ul. Wajdeloty 12, Gdańsk

REZERWACJA:
zapisy Anna Haracz tel. 502 298 770, email: anaha@wp.pl
+ przedpłata na konto BGŻ 16 2030 0045 1130 0000 1151 9410 z dopiskiem „warsztat Maciej Wielobób” lub „warsztat Agnieszka i Maciej Wielobób” (jeśli wybierasz się na 2 warsztaty)